ORDINACE ALERGOLOGIE A KLINICKÉ IMUNOLOGIE
MUDr. Dana Krtičková

Menu

Cizí slovo ALERGIE

V poslední době stále častěji používáme různá nová slova, třeba z oblasti obchodu, politiky, ale i medicíny. Jedním takovým slovem je bezesporu také slovo "alergie". Většinou se jedná o slova cizího původu. Ale víme vždy bezpečně co znamenají?


Co je to alergie?

Je to vlastně přehnaná, neúměrná obranná reakce na běžný zevní podnět (například kvetoucí trávy, kočičí srst, vosí bodnutí, atd.).


Proč se o alergii tolik mluví?

Lidí trpících nějakou formou alergie přibývá. V současnosti se počet odhaduje na 30 - 40% v populaci. Někdy se dokonce tvrdí, že už je alergický každý druhý člověk na Zemi.
Nepatříte mezi ně?


Dá se alergie vyléčit?

Alergie se vyléčit nedá. To znamená, že není možné alergické problémy úplně odstranit. Je ale možné některé příznaky alergie minimalizovat, nebo je odstranit částečně. K tomu je nutná souvislá léčba (například formou vakcíny, kterou pacient užívá doma), nicméně ani když se podaří příznaky zčásti odstranit, člověk nepřestává být alergickým, ale pouze se u něj neprojevují příznaky (což je ovšem z praktického hlediska to nejdůležitější). O všech možnostech léčby Vám rádi sdělíme podrobnosti v naší ordinaci.